Szkoła Fotoniki. Wizyta w Kostce i Jezuickim Centrum Edukacyjnym

W minionym tygodniu odwiedziliśmy Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki ‘KOSTKA’ w Krakowie oraz Jezuickie Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Wizyta odbyła się w ramach naszej akcji „Szkoła Fotoniki” i jest kontynuacją trwającej już blisko 5 lat współpracy z instytucjami oświatowo-wychowawczymi prowadzonymi przez zakon Jezuitów.

W  trakcie wizyty odbyliśmy szereg spotkań i warsztatów. W Krakowie, w liceum ‘KOSTKA’, w której firma InPhoTech patronuje klasom o profilu matematyczno-informatycznym, dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski, prezes zarządu naszej firmy, opowiedział uczniom o ogromnych możliwościach oraz dokonaniach fotoniki światłowodowej. W ramach patronatu przeprowadziliśmy również dwie lekcje na temat teorii światłowodów oraz budowy laserów. W Nowym Sączu, w Jezuickim Centrum Edukacji, spotkaliśmy się z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej, dla których przeprowadziliśmy eksperymenty chemiczne, a także przeprowadziliśmy serię wykładów i warsztatów dla klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów wszystkich klas liceum. Ogromną satysfakcję sprawił nam również wykład dla studentów jezuickiego Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku.

Władzom Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów ‘KOSTKA’ w Krakowie, Jezuickiego Centrum Edukacji oraz Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku w Nowym Sączu serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz dotychczasową współpracę!

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć: