Narogroda Dyrektora "Wyjątkowy dla Kostki"

Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki jest dla nas wyjątkową szkołą, ponieważ objęliśmy patronatem tamtejsze klasy matematyczno-fotoniczne. Dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie Kostki zawsze bardzo serdecznie nas przyjmują i czujemy, że jesteśmy częścią zbudowanej przez nich społeczności. Tym chętniej co roku uczestniczymy w organizowanej przez nich gali, a ta w tym roku była szczególna z przynajmniej dwóch powodów.

Po pierwsze, ze względu na obecną sytuację, gala odbywała się online – Kostkowicze nie przestają nas zaskakiwać swoją kreatywnością i tym, jak idą z duchem czasu. Po drugie, Prezes naszej firmy otrzymał Nagrodą Dyrektora o. Tomasza Nogaja SJ „Wyjątkowy dla Kostki”. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom, których działania mają pozytywny wpływ na życie szkoły. Dla nas ma ono szczególne znaczenie, ponieważ od lat staramy się docierać do młodzieży z naszym fotonicznym programem edukacyjnym i cieszymy się, gdy widzimy tego efekty, oraz że jest to doceniane. Jesteśmy również wdzięczni za szczególnie wzruszające słowa o. Dyrektora nt. laureata, naszego prezesa. Jedyne co nam pozostaje to je zacytować i podpisać się pod nimi wszystkimi rękami w firmie:

„Prezesem firmy InPhoTech jest pan dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski. Naukowiec, badacz, biznesmen, zaangażowany w promowanie polskiej nauki na arenie międzynarodowej. Wielki wizjoner i innowator, ale przede wszystkim wspaniały człowiek, któremu na sercu leży rozwój młodych ludzi będących przyszłością naszego narodu. By rozpalać w młodych pasje do nauki, tworzy liczne projekty umożliwiające im współpracę z wybitnymi specjalistami, praktykami w dziedzinie światłowodowej. Zbudował wraz ze swoimi pracownikami wyjątkowy model współpracy firmy inżynieryjnej ze szkołami. Jest przykładem tego, jak być dla innych. Sam mimo rozlicznych obowiązków stale dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi, a swoją pasją zaraża wszystkich wokół. Nie straszna była mu odległość, czy nawet przysłowiowa rywalizacja pomiędzy Krakowem a Warszawą, by rozpocząć z nami współpracę. Jego firma objęła patronatem klasy matematyczno-fotoniczne w naszej szkole, organizując wspaniale wykłady i warsztaty dla naszych uczniów. Tworząc unikalne rozwiązania fotoniczne, otworzyła też drzwi dla młodzieży, by w ramach praktyk wakacyjnych nasi młodzi mogli zobaczyć, jak nauka wykorzystywana jest w praktyce.”

Po stokroć dziękujemy i gratulujemy uczniom klas maturalnych LO KOSTKA w Krakowie ukończenia szkoły. Życzymy wielu sukcesów w dorosłym życiu. Pamiętajcie też, że nasze drzwi są dla Was otwarte.

 

20200426 kostka gala